KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17493065

nr 1749 3065

Annie Wandel

(1912-2003), Sverige

Oljemålning, Blomster. Signerad, daterad -60. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 60x45 cm

Annie Wandel, svensk konstnär född 1912, död 2003.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 8 december 2025
kl 20:33:41

7/12 19:23:13 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 8 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Annie Wandel

Läs mer om Annie Wandel