KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17493065
nr 1749 3065
Annie Wandel
(1912-2003), Sverige
Oljemålning, Blomster. Signerad, daterad -60. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 60x45 cm
Annie Wandel, svensk konstnär född 1912, död 2003.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 december 2025
kl 20:33:41
7/12 19:23:13
8 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer